Kurs pisania bezwzrokowego w układzie rosyjskim

19 lekcje

Sorry, the text on this page is automatically translated. If you know how to make a translation better, please write to [email protected].

ЙЦУКЕН to główny układ języka rosyjskiego. A język rosyjski jest jednym z najbardziej popularnych na świecie. Dlatego Kapitan Ratatype stworzył kurs nauki pisania na maszynie po rosyjsku, który poprawia twoje umiejętności na tym układzie. Zacznijmy pisać na maszynie, Kapitan nie może się doczekać, aby cię podszkolić!

course ru

Ciekawe jest to, że klawiatura ЙЦУКЕН została stworzona w USA, ponieważ rosja nie ustanowiła w tym czasie produkcji maszyn do pisania. W przeciwieństwie do QWERTY, najbardziej pożądane litery są ułożone pod palcami wskazującymi, więc ЙЦУКЕН może być uważana za bardziej ergonomiczną.

keyboard ru

Udostępnij

Badania Ratatype wykazały, że praktyka pisania na klawiaturze może increase your typing speed by up to 20%. Touch typing pomoże Ci nie rozpraszać się na klawiaturze i nie tracić czasu na szukanie odpowiedniego klawisza. Twoja pamięć mięśniowa zrobi to za Ciebie, a Ratatype pomoże Ci ją wytrenować ;)

Zobacz również kursy pisania bezwzrokowego dla innych układów: