Kurs pisania bezwzrokowego w angielskim układzie AZERTY

15 lekcje

Sorry, the text on this page is automatically translated. If you know how to make a translation better, please write to [email protected].

Układ AZERTY jest popularny w krajach francuskojęzycznych. AZERTY jest analogiem QWERTY dla języka francuskiego. Obecnie wiele osób używa tej klawiatury do pisania w języku angielskim. Jeśli podoba Ci się ten pomysł, zacznij poprawiać swoją szybkość pisania z darmowymi lekcjami pisania na klawiaturze azerty!

course en_az

Jak widzisz, ten układ jest podobny do QWERTY. Z wyjątkiem niektórych klawiszy: «A» i «Q» zamieniły się miejscami, podobnie jak «Z»; «W» i «M» zostały przeniesione do środkowego rzędu; układ znaków interpunkcyjnych również został nieco zmieniony.

keyboard en_az

Udostępnij

Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do pisania w układzie AZERTY, używanie QWERTY w języku angielskim może być bardzo nietypowe. A biorąc pod uwagę, że litery są takie same, nie ma sensu zmieniać układu. Dlatego Ratatype ma specjalnie zaprojektowane lekcje pisania na klawiaturze AZERTY w języku angielskim, które pomogą increase prędkość pisania na klawiaturze do 20%! Let’s get typing!

Zobacz również kursy pisania bezwzrokowego dla innych układów: