Holenderski kurs pisania bezwzrokowego

19 lekcje

Ci, którzy podróżują do Holandii i zamierzają nauczyć się języka tego kraju, powinni pamiętać, że mają do czynienia z dużą ilością słownictwa. Kompletny słownik języka niderlandzkiego zawiera największą liczbę słów ze wszystkich języków. Jeśli chodzi o pisanie, Holendrzy używają standardowego układu klawiatury QWERTY z pewnymi różnicami.

course nl

Około 22 milionów ludzi na całym świecie komunikuje się w języku niderlandzkim.

  • Oprócz Holandii, język niderlandzki jest również powszechnie używany w Belgii, gdzie posługuje się nim około 60% populacji i jest językiem urzędowym regionu Flandrii.
  • W byłych prowincjach holenderskich język niderlandzki jest nie tylko powszechny, ale ma również status urzędowy. Dotyczy to na przykład Surinamu, Antyli i Aruby.
  • Starsze pokolenia w Indonezji nadal znają holenderski z czasów, gdy kraj ten był kolonialną zależnością swojego wielkiego europejskiego "brata".

keyboard nl

Udostępnij

Główną różnicą holenderskiej klawiatury jest to, że niektóre symbole, na przykład "+" i "-", znajdują się w zupełnie nieoczekiwanych miejscach :) Jeśli chodzi o litery, wszystko jest tutaj standardowe. Dzięki naszemu kursowi nauczysz się pisać po holendersku i zwiększysz swoją szybkość pisania.

Zobacz również kursy pisania bezwzrokowego dla innych układów: