Kurs pisania bezwzrokowego w układzie francuskim

19 lekcje

Sorry, the text on this page is automatically translated. If you know how to make a translation better, please write to [email protected].

Francuska klawiatura AZERTY pojawiła się po QWERTY, jako jej analog. Czy często piszesz po francusku? Nadszedł czas, aby zwiększyć swoje umiejętności pisania na klawiaturze. Poćwiczmy z naszą darmową nauką pisania po francusku!

course fr

Jedną z cech francuskiego układu graficznego są akcenty. Są to specjalne znaki, które są napisane nad literami i wskazują na prawidłową wymowę dźwięków w słowach. Często są one pomijane podczas pisania na maszynie, ale jest to traktowane jako błąd ortograficzny. Układ francuski posiada litery i symbole w górnym rzędzie klawiatury. Do wpisywania liczb trzeba używać klawisza Shift.

keyboard fr

Udostępnij

Praktyka pisania dotykowego pomoże Ci nie tracić czasu na szukanie właściwych klawiszy i nie rozpraszać się na klawiaturze. Nie ma znaczenia, w jakim języku piszesz. Ale jeśli piszesz w języku francuskim, a twoja prędkość jest daleka od nawet the average typing speed, Ratatype jest gotowy, aby pomóc Ci poprawić francuski AZERTY umiejętności pisania.

Zobacz również kursy pisania bezwzrokowego dla innych układów: