Kursy bezwzrokowego pisania

Kurs pisania bezwzrokowego w układzie włoskim

15 lekcje

Sorry, the text on this page is automatically translated. If you know how to make a translation better, please write to [email protected].

QWERTY to również układ włoski. Jeśli często piszesz po włosku, te lekcje zaoszczędzą Ci dużo czasu!

course it

Włoskiej klawiatury nie trzeba przedstawiać, jest to QWERTY ze 105 klawiszami. Układy te mają wspólne znaki klawiaturowe (£, $, %), a pozostałe zmieniają się w zależności od języka.

keyboard it

Na przykład w języku włoskim używa się znaków diakrytycznych - grotów i ostrych. Służą one do graficznego pokazania akcentu na akcentowaną samogłoskę. Z reguły grave stosuje się przy literach a, i, o, u, natomiast acute i grave przy literze e. Inną ciekawostką dotyczącą układu włoskiego jest to, że inne języki romańskie mają tyldy, takie jak ã i ñ, ale włoski ich nie ma.

Sprawdź swoją szybkość pisania już teraz, wystarczy wykonać ten szybki test. Aby zwiększyć swoją szybkość pisania na klawiaturze włoskiej, skorzystaj z kursu pisania Ratatype. Szybko, szybko, czekamy na Twoje nowe rekordy

Ratatype używa plików cookie do gromadzenia danych Twojej aktywności i preferencjach. Robimy to, aby spersonalizować naszą stronę i reklamy, które widzisz na stronie oraz poza nią. Dowiedz się więcej o plikach cookie.