Kurs pisania bezwzrokowego w układzie ukraińskim

19 lekcje

Sorry, the text on this page is automatically translated. If you know how to make a translation better, please write to [email protected].

Ukraiński układ klawiatury ЙЦУКЕН został zaprojektowany tak, aby ułatwić i usprawnić pisanie i wpisywanie w języku ukraińskim. I ma pewne cechy charakterystyczne. Na przykład, w tym układzie są takie litery jak “є“ i “ї“, których nie można znaleźć w żadnym innym języku. Czy jesteś gotowy, aby nauczyć się pisania dotykowego w języku ukraińskim? Piszemy!

course uk

Układ ЙЦУКЕН jest spadkobiercą QWERTY. Ale miał ciekawą różnicę: na początku ten układ nie miał cyfr «0», «1» i «3». Uważano, że można je zastąpić literami «О», «І» i «З». Natomiast litery «Ц» i «Є» znajdowały się w rzędzie cyfr.

keyboard uk

Udostępnij

Oczywiście współczesny układ ukraiński wygląda nieco inaczej i bardziej znajomo. Czy Twoje palce zapamiętały już chemat klawiatury? Czy potrafisz pisać bez patrzenia na klawiaturę? Darmowa nauka pisania na klawiaturze pomoże Ci odpowiedzieć "Tak!" na wszystkie pytania, potrzebujesz tylko trochę praktyki w pisaniu na klawiaturze ukraińskiej.

Zobacz również kursy pisania bezwzrokowego dla innych układów: