Kurs pisania bezwzrokowego w układzie angielskim

15 lekcje

Sorry, the text on this page is automatically translated. If you know how to make a translation better, please write to [email protected].

Układ QWERTY jest najpopularniejszym na świecie. Kurs szybkiego pisania na klawiaturze Ratatype na klawiaturze QWERTY może pomóc Ci zwiększyć szybkość pisania nawet o 20%!

course en

W 1867 roku typograf Christopher Sholes wynalazł maszynę do pisania, a klawisze na niej były ułożone w porządku alfabetycznym. Jednak jakiś czas później układ musiał zostać zmodernizowany, aby chronić mechanizm przed zacinaniem się, z tego powodu najczęściej używane kombinacje zostały rozmieszczone na całej klawiaturze. Tak narodził się układ QWERTY, a na jego podstawie powstała większość układów dla innych języków.

keyboard en

Udostępnij

Dzięki darmowym lekcjom pisania na klawiaturze Ratatype opanujesz podstawowe umiejętności pisania na klawiaturze i wyćwiczysz palce, aby dotrzeć również do liczb i symboli. Ćwiczenia na klawiaturze pomogą Ci poprawić szybkość pisania nawet o 20% i zaoszczędzić sporo czasu na ciekawsze zajęcia. Przede wszystkim nie zapominaj o dokładności! Szybkość jest ważna, ale lepiej będzie, jeśli będziesz popełniać jak najmniej błędów.

Zobacz również kursy pisania bezwzrokowego dla innych układów: