Kurs pisania bezwzrokowego w układzie portugalskim (Brazylia)

15 lekcje

Sorry, the text on this page is automatically translated. If you know how to make a translation better, please write to [email protected].

Kurs pisania bezwzrokowego dla portugalskiego układu QWERTY w Brazylii pomoże Ci nauczyć się pisać szybciej zarówno zwykłe litery, jak i symbole.

course pt_BR

Język portugalski jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych języków na świecie! Posługuje się nim około 218 milionów ludzi na całym świecie i jest językiem urzędowym w Portugalii i Brazylii. Podczas gdy gramatyka portugalska w Europie i Brazylii jest bardzo podobna, to ich wymowa różni się najbardziej. Brazylijczycy wypowiadają słowa w bardziej otwarty sposób, podczas gdy Portugalczycy mają zamkniętą wymowę.

keyboard pt_BR

Udostępnij

Klawiatura brazylijska, choć QWERTY, ma wiele własnych cech. Zawiera martwe klawisze dla pięciu znaków diakrytycznych używanych w języku. Litera Ç (cedil) ma swój własny klawisz. Od układu portugalskiego różni się również rozmieszczeniem cyfr i znaków na klawiaturze.

Myślę, że teraz, gdy poznałeś już wystarczająco dużo ciekawych i przydatnych faktów na temat układu klawiatury w języku portugalskim (brazylijskim), czas rozpocząć naukę pisania na klawiaturze dotykowej. Możesz wykorzystać tę grę w pisanie na klawiaturze, aby uczynić naukę zabawą. Spróbuj teraz!

Zobacz również kursy pisania bezwzrokowego dla innych układów: