Zdobądź swój certyfikat

Zdobądź swój certyfikat

Rób test tyle razy, ile chcesz i z dowolnym układem. Liczy się tylko najlepszy wynik. Nie bój się więc próbować ponownie!

Ponadto sprawdź swój wynik w tabeli najlepszych wyników po tym, jak zdasz test szybkości pisania i spróbuj zostać zwycięzcą.

certyfikat
szybkość
precyzja
platinum
70 sł./min 99.5%
gold
50 sł./min 98.7%
silver
40 sł./min 96%

Dlaczego warto wykonać test
szybkości pisania?

Aby dowiedzieć się, jak szybko i precyzyjnie piszesz na klawiaturze, oraz zrozumieć, czy coś wymaga poprawy. Średnia prędkość pisania to 40 słów na minutę, spróbuj ją przebić.

Po ukończeniu testu na szybkosc pisania online otrzymasz certyfikat szybkości pisania, który możesz dołączyć do swojego CV, pokazać nauczycielowi lub pochwalić się znajomym.

Jak mierzymy
szybkość pisania?

Mierzymy szybkość pisania w słowach na minutę — ile słów na minutę wpisałeś bez literówek. Słowo to średnio 5 symboli łącznie ze spacją. Bierzemy pod uwagę tylko poprawnie wpisane słowa.

Dlatego, jeśli popełnisz literówkę, liczenie słów zatrzymuje się, dopóki jej nie poprawisz.

Aby uzyskać najlepszy wynik w szybkości pisania, sprawdź, czy wszystkie klawisze klawiatury działają poprawnie.


Test pisania na klawiaturze zajmie tylko 2-3 minuty!

Wykonuj test tyle razy, ile chcesz. Nie ma ograniczeń.
Chwyć klawiaturę i zmierz szybkość pisania!


Popularne problemy oraz porady na temat bezwzrokowego pisania na klawiaturze

 • Możesz sprawdzić swoją szybkość pisania na klawiaturze - wystarczy zrobić test.

  Na Ratatype można również uzyskać certyfikat maszynopisu:

  1. Wypełnij formularz, aby się zarejestrować.
  2. Przejdź test szybkości pisania na klawiaturze, aby uzyskać certyfikat.
  3. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na certyfikat i wybierz "zapisz obraz jako" z rozwijanego menu.
 • szybkie pisanie na klawiaturze test

  • Dla języków z cyrylicą, szybkość pisania jest mierzona w znakach na minutę (ile znaków na minutę piszesz bez literówek). Obejmuje to znaki w każdym znaku, ze spacjami.
  • W przypadku języków z alfabetem łacińskim, do pomiaru szybkości pisania częściej używa się słów na minutę. Słowo oznacza średnio 5 znaków, łącznie ze spacjami.
  • Szybkość pisania jest czasem mierzona w uderzeniach na minutę. W tym przypadku jednostką miary jest nie tylko liczba wpisanych znaków, ale również liczba naciśnięć klawiszy pomocniczych takich jak Shift i Alt.

  Na Ratatype, szybkość pisania jest mierzona w znakach na minutę dla rosyjskiego i ukraińskiego, a dla pozostałych w SŁ./MIN.
  Podczas testu pisania, tylko poprawnie wpisane słowa są brane pod uwagę. Dlatego, jeśli zrobisz literówkę, liczenie znaków zatrzymuje się do czasu jej poprawienia.

  Dokładność pisania to procent poprawnie wpisanych znaków w stosunku do całkowitej liczby znaków w tekście.

 • Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ale dobra prędkość pisania jest powyżej tej średniej prędkości pisania 41 SŁ./MIN.

  Na przykład dobra prędkość dla pracowników biurowych to 45 SŁ./MIN i więcej. Dla sekretarek może to być więcej niż 60 SŁ./MIN.

  Normy prędkości pisania na klawiaturze są różne dla dzieci i dorosłych:

  • szkoła podstawowa - 8-15 SŁ./MIN;
  • średnia - 15-25 SŁ./MIN;
  • high - 20-35 SŁ./MIN;
  • college/adult - ponad 30 SŁ./MIN.
 • Średnia prędkość pisania dla chłopców wynosi 41 słów na minutę. Praktyka jest kluczowym czynnikiem w zostaniu profesjonalnym maszynistą lub maszynistą o jakiejkolwiek zauważalnej umiejętności.

  Powtórzmy to jeszcze raz, aby upewnić się, że jest to oczywiste: praktyka, praktyka, praktyka. Analiza aktywności wykazała, że ludzie, którzy piszą szybciej niż przeciętnie, mają tendencję do ćwiczenia 3 razy dłużej niż ci, którzy mają średnią lub poniżej średniej prędkość SŁ./MIN.

 • pisanie na klawiaturze test

  Najwyższa zanotowana prędkość pisania to 216 słów na minutę (SŁ./MIN) ustanowiona przez Stellę Pajunas w 1946 roku przy użyciu elektrycznej maszyny do pisania IBM. Obecnie najszybszą anglojęzyczną maszynistką jest Barbara Blackburn, która podczas testu szybkości pisania w 2005 roku osiągnęła maksymalną prędkość 212 SŁ./MIN przy użyciu uproszczonej klawiatury Dvorak.

  Sean Wrona ustanowił kolejny rekord w Ultimate Typing Championship - 256 SŁ./MIN. Wrona nieoficjalnie pobił również rekord prędkości pisania Blackburna, utrzymując 174 SŁ./MIN przez 50 minut. Rekord ten nie jest jednak uznawany przez Guinnessa, ponieważ zespół nie śledził jego przebiegu.

  Spróbuj ustanowić nowy rekord pisania z testem SŁ./MIN Ratatype.

 • To zależy od wieku. Na przykład, jest to dobra prędkość pisania dla dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

  Dla uczniów szkół średnich i dorosłych, prędkość 20 SŁ./MIN jest niska. Weź udział w kursie pisania na maszynie, a Twoja prędkość pisania wzrośnie.

 • Rekordziści potrafią pisać z prędkością powyżej 200 SŁ./MIN, więc 100 SŁ./MIN jest celem możliwym do osiągnięcia.

  Kluczem do sukcesu każdej aktywności są regularne ćwiczenia. Gdy tylko opuścisz jakąś lekcję, tracisz czas, który już poświęciłeś na naukę poprzednich. Dlatego postaraj się wygospodarować 2-4 tygodnie na regularny trening codziennie przez 30 minut.

 • Oczywiście, że tak! Im więcej praktyki, tym większa szybkość. A test prędkości pisania na klawiaturze to także praktyka. 

  Aby Twoje palce jak najszybciej zapamiętały układ klawiszy na klawiaturze, pisz jak najwięcej: pisz listy do znajomych, pisz wypracowania, albo po prostu zdaj test szybkości pisania.