8 błędów, które przeszkadzają Ci w nauce szybkiego pisania bezwzrokowego

8 błędów, które przeszkadzają Ci w nauce szybkiego pisania bezwzrokowego

Nauczenie się bezwzrokowego pisania na klawiaturze jest bardzo łatwe, ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co powstrzymuje Cię przed zrobieniem tego szybko i wydajnie? Jakie błędy łatwo popełnić podczas nauki? Kapitan Ratatype postanowił znaleźć odpowiedzi na te pytania i przeprowadził ankietę wśród nauczycieli, którzy uczą pisania bezwzrokowego w naszym Programie do nauki pisania, i zebrał najważniejsze błędy.

Błąd 1

Zerkanie na klawiaturę

To poważny błąd. Nie nauczysz się pisać bezwzrokowo, jeśli będziesz dalej zerkać. Dlatego postaraj się zapamiętać położenie liter na klawiaturze (nasze pierwsze 4 lekcje właśnie tego uczą). Na początku może wydawać się to zbyt wolne, ale stopniowo będziesz w stanie zwiększyć szybkość pisania. Kolejne 4 lekcje utrwalą ten wynik. Ukończ te 8 lekcji pisania na klawiaturze, zdobądź wszystkie nagrody, a za kilka tygodni nawet nie będziesz pamiętał, że pisałeś inaczej.

Błąd 2

Nieprawidłowe ułożenie palców

Każdy palec jest odpowiedzialny za własną strefę klawiszy. Jeśli użyjesz ich niepoprawnie, spowolnisz tempo pisania. Metoda pisania bezwzrokowego została zaprojektowana w taki sposób, aby wszystkie palce były w równym stopniu zaangażowane.

Błąd 3

Włączony Caps Lock

Często użytkownicy po prostu nie zauważają, że mają włączony Caps Lock. Ponadto podczas nauki pisania lepiej jest używać klawisza Shift. W końcu na co dzień używamy wielkich liter na początku zdań lub podczas pisania imion. I tylko czasami potrzebujemy wielkich liter, aby napisać całe słowo lub zdanie. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się używać klawisza Shift.

Błąd 4

Niewłaściwa postawa

Jeśli nie trzymasz poprawnej postawy — spodziewaj się kłopotów. To bardzo duży problem, ponieważ spędzasz dużo czasu przy komputerze, a Twój organizm nie powinien się męczyć. W końcu zmęczenie prowadzi do problemów zdrowotnych. Więc warto siebie pilnować.

Błąd 5

Pomijanie lekcji

Kluczem do sukcesu jest regularna praktyka. Jak tylko pominiesz lekcję, tracisz czas, który już został poświęcony na naukę. Dlatego postaraj się przeznaczyć 2-4 tygodnie na regularne ćwiczenia każdego dnia przez 30 minut.

Błąd 6

Wykorzystanie telefonu do nauki

Jeśli próbujesz nauczyć się pisania bezwzrokowego na telefonie, to zły pomysł. Przecież używane są tam tylko kciuki. Nauka na normalnej klawiaturze ma przewagę. Dzięki temu pamiętasz położenie klawiszy i możesz łatwo wpisywać tekst w przyszłości zarówno na komputerze, jak i telefonie. Ale jeśli nauka odbywa się na telefonie, to będzie trzeba ponownie się uczyć pisania na komputerze.

Błąd 7

Różny rytm pisania

To łamie schemat. Postaraj się pisać każde ćwiczenie w tym samym rytmie, obserwuj swoją średnią prędkość pisania. Dzięki temu Twoje umiejętności motoryczne rozwijają się lepiej. Aby to sprawdzić, możesz już teraz wykonać test szybkości pisaniai i uzyskać certyfikat.

Błąd 8

Pośpiech

Gdy się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy. Kiedy się spieszysz, automatycznie przełączasz się na pisanie znajomą metodą, na przykład dwoma palcami, i całkowicie zapominasz o reszcie. Naszym zadaniem jest nauka pisania dziesięcioma palcami, co oznacza, że ​​się nie spieszymy i się uczymy.

Udostępnij
Zobacz też