Średnia prędkość pisania. Infografika

Średnia prędkość pisania. Infografika

Jaka jest średnia prędkość pisania na klawiaturze? Kto pisze szybciej — chłopcy czy dziewczyny? W jaki sposób większa prędkość pisania może pomóc zmienić pracę lub dostać awans? O tym i o wielu innych rzeczach dowiesz się z tej infografiki od Ratatype.

Średnia prędkość pisania. Infografika

Mistrz szybkiego pisania

Rekordzistką szybkości pisania była Stella Pajunas. W 1946 roku udało jej się napisać 216 słów w ciągu jednej minuty na elektrycznej maszynie do pisania IBM.Obecnie mistrzynią w pisaniu na klawiaturze w języku angielskim jest Barbara Blackburn. Podczas testu w 2005 roku osiągnęła ona prędkość pisania do 212 słów na minutę na klawiaturze Dvoraka — uproszczonej wersji znanego nam układu QWERTY.

Jednocześnie średnia prędkość pisania wynosi tylko 41,4 słów na minutę. To znacznie poniżej wyników rekordzistów, a nawet poniżej szybkości, która pomoże Ci osiągnąć sukces w pracy. Niemniej jednak to już bardzo dobry wynik.

Kto pisze szybciej?

Mężczyźni średniostatystycznie piszą na klawiaturze z prędkością 44 słów na minutę. Czyli o 7 słów szybciej niż kobiety, których średni wynik wynosi 37 słów na minutę. To trochę dziwne, bo według statystyk kobiety muszą pisać częściej niż mężczyźni.

Chcesz się dowiedzieć, na co Cię stać? Sprawdź swoją szybkość pisania, aby porównać ją ze średnią. Może to właśnie Ty będziesz w stanie konkurować z uznanymi mistrzami.

A co z literówkami?

Średnia dokładność pisania wynosi 92%, co oznacza, że ​​na każde 100 słów osoba popełnia około 8 błędów. Profesjonalne pisanie na klawiaturze zapewnia dokładność 97% i więcej.

Czasami jednak błędy wynikają nie z pisania, tylko z powodu nieprawidłowej obsługi klawiszy. Aby sprawdzić ich działanie, możesz skorzystać z naszego narzędzia do testowania klawiatur.

Powyżej średniej

Aby poprawić swoje umiejętności pisania na klawiaturze i nauczyć się pisać jak profesjonalista potrzebna jest ciągła praktyka. Pamiętaj: ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze więcej ćwiczeń. Badania wykazały, że konsekwentna praktyka może skutkować przebiciem średniej szybkości pisania nawet trzykrotnie.

Kiedy najlepiej zacząć uczyć się szybkiego pisania

Udoskonalone umiejętności pisania na klawiaturze pomogą Ci lepiej radzić sobie w szkole lub na uniwersytecie, a nawet zwiększyć szanse na znalezienie pracy zaraz po ukończeniu studiów. 65% ludzi uczy się szybkiego pisania przed ukończeniem 24. roku życia. Dla osób rozpoczynających naukę po 25 roku życia umiejętności szybkiego pisania na klawiaturze są niezbędne do awansu zawodowego.

Motywacja

Najłatwiej jest nauczyć się szybkiego pisania na klawiaturze przed ukończeniem 18. roku życia. Ale to nie znaczy, że jeśli potrafisz pisać szybko, to czas przestać ćwiczyć. Średnia szybkość pisania na klawiaturze to jedna z ważnych umiejętności, które uatrakcyjnią Twoje CV. Dodatkowo, zwiększając szybkość pisania, możesz zaoszczędzić 21 dni swojego życia. Skorzystaj z programu do nauki pisania Ratatype, aby utrzymać dobry poziom swoich umiejętności i poprawić szybkość pisania.

Udostępnij
Zobacz też