Częste pytania

Jak poprawnie pisać na klawiaturze?

Sorry, the text on this page is automatically translated. If you know how to make a translation better, please write to [email protected].

Jest to bardzo proste, najważniejsze jest przestrzeganie kilku podstawowych wskazówek.

  1. Prawidłowa postawa podczas pisania; siedź wyprostowany, z ekranem na wysokości oczu, w odległości 45-70 cm. Trzymaj plecy prosto, zginaj łokcie pod kątem prostym, rozluźniaj mięśnie barków, ramion i rąk.
  2. Zawsze zaczynaj pisanie od klawiszy ASDF JKL: (ta linia nazywana jest linią główną) i wracaj palcami do tej samej pozycji.
  3. Uderzaj w klawisze tylko tymi palcami, dla których zostały one zarezerwowane. Pomoże Ci w tym nasz schemat kolorów.Jak poprawnie pisać na klawiaturze
  4. Klawisz SHIFT jest zawsze naciskany przez palec różowy przeciwny do tego, który uderza w inny klawisz. Do wciskania klawisza Spacja używaj kciuka którejkolwiek ręki, która jest dla Ciebie wygodniejsza.
  5. Nie patrz na klawisze podczas pisania. Po prostu przesuwaj palce dookoła, aż znajdą oznaczenie rzędu domowego. Ograniczaj ruchy dłoni i palców tylko do tego, co jest konieczne do naciśnięcia konkretnego klawisza. Trzymaj dłonie i palce blisko pozycji podstawowej.
  6. Przyspieszaj tylko wtedy, gdy palce z przyzwyczajenia trafiają we właściwe klawisze.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie przydatna?

Artykuły powiązane

Częste pytania
Nie potrafisz znaleźć odpowiedzi? Zapytaj nasz zespół wsparcia.