Częste pytania

Klawisz Fn nie działa, co robić?

Sorry, the text on this page is automatically translated. If you know how to make a translation better, please write to [email protected].

Upewnij się, że klawisze fn nie są zablokowane

Jeśli klawisze Fn przestały działać, prawdopodobnie został przypadkowo naciśnięty klawisz blokady Fn. Działa on podobnie do klawiszy Caps Lock lub Num Lock i zwykle łatwo jest zidentyfikować, czy jest aktywny. Aby sprawdzić, czy klawisze fn są zablokowane, poszukaj klawisza fn f lock lub f mode na klawiaturze.

Dostęp do narzędzia do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami

W starszych wersjach systemu Windows można było uzyskać dostęp do narzędzia do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami za pośrednictwem Panelu sterowania. Teraz musisz użyć wiersza poleceń. Oto jak to zrobić:

  1. Otwórz menu Start i wyszukaj "Wiersz polecenia".
  2. Wybierz najlepszy wynik.
  3. Wpisz `msdt.exe -id DeviceDiagnostic` i naciśnij Enter.
  4. Otworzy się narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami. Kliknij "Dalej", aby rozpocząć proces rozwiązywania problemów.

Aktualizacja lub ponowna instalacja sterowników klawiatury

Aby rozwiązać problemy z niedziałającymi klawiszami funkcyjnymi, upewnij się, że sterowniki klawiatury są aktualne. Jest to szczególnie ważne w przypadku klawiatur z unikalnymi funkcjami, które wymagają określonego oprogramowania zgodnego z systemem Windows.

Wyłącz filtr klawiszy

W systemie Windows funkcja Filter Keys ma na celu zapobieganie wielokrotnemu naciskaniu klawiszy. Jej wyłączenie może jednak poprawić funkcjonalność klawiszy fn.

Aby wyłączyć tę funkcję, zapoznaj się z instrukcjami włączania lub wyłączania funkcji Filter Keys.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie przydatna?

Artykuły powiązane

Częste pytania
Nie potrafisz znaleźć odpowiedzi? Zapytaj nasz zespół wsparcia.