O nas

O nas

Cześć, jestem Kapitan Ratatype i chciałbym opowiedzieć Ci o moim programie do pisania na klawiaturze. Ratatype to wygodny, prosty i darmowy online program dla tych, którzy chcą nauczyć się pisać na klawiaturze szybciej.

Wiem, że musisz dużo pisać na klawiaturze: w domu, w szkole, w pracy i zajmuje to czas, który można by było poświęcić na inne zajęcia. Dzięki Ratatype możesz uwolnić do 20 minut dziennie, ponieważ nauczy Cię on pisać znacznie szybciej, a „bezwzrokowa dziesięciopalcowa metoda pisania” nie będzie już tylko podręcznikową frazą.

Dlaczego więc Ratatype jest najlepszym programem do nauki pisania na klawiaturze?

Dlaczego więc Ratatype jest najlepszym programem do nauki pisania na klawiaturze?
 • Moje kursy są całkowicie bezpłatne dla wszystkich użytkowników w dowolnym języku.
 • Prosty i intuicyjny interfejs nie odwróci Twojej uwagi od studiowania układu klawiatury.
 • Możesz łatwo otrzymać certyfikat pisania na klawiaturze online, wystarczy się zarejestrować i sprawdzić swoją szybkość, wykonując test pisania.
 • Nie będziesz miał czasu na nudę podczas testów i lekcji — to przecież prawdziwa gra! Tyle, że w tym czasie uczysz się też pisać bezwzrokowo.
 • Klawisz się zaciął? Coś w Twojej klawiaturze nie działa? Ratatype Keyboard Checker pomoże Ci znaleźć uszkodzone klawisze.
 • Tutaj również możesz rywalizować w grupach ze znajomymi, bo przecież razem jest zabawniej!
 • Uczysz się nowego języka? Nie ma problemu! Mam wielojęzykowe kursy z pisania na klawiaturze. Ćwiczysz zarówno język, jak i uczysz się pisać na klawiaturze.

Jakie kursy znajdziesz na Ratatype?

Jakie kursy znajdziesz na Ratatype?

Program Ratatype wspiera naukę szybkiego pisania w wielu układach i językach. Możesz wziąć udział w następujących kursach:

 • układ angielski;
  • QWERTY;
  • AZERTY;
  • Dvorak;
 • układ hiszpański;
 • układ portugalski (Brazylia);
 • układ niemiecki;
 • układ francuski;
 • układ ukraiński;
 • układ polski;
 • układ rosyjski;
 • układ włoski;
 • układ turecki;
 • układ holenderski.

Po rejestracji można wybrać pożądany kurs pisania na klawiaturze na osobistej stronie użytkownika, w sekcji „Kursy pisania bezwzrokowego” lub na stronie programu do nauki Ratatype.

Każdy kurs pisania obejmuje do 20 lekcji, a każda lekcja zawiera do 25 ćwiczeń. Za każde ćwiczenie możesz otrzymać nagrodę:

 • Gwiazdę — za wykonanie ćwiczenia.
 • Tarczę — za wykonanie ćwiczenia bez błędów.
 • Błyskawicę — za dobrą prędkość (może się różnić w różnych ćwiczeniach).

Cóż, czy jesteś już gotowy, aby rywalizować z samym sobą? Myślę, że to świetna okazja, aby poprawić swoje wyniki pisania na klawiaturze.

Zagraj w grę i nauczyć się bezwzrokowego pisania

Zagraj w grę i nauczyć się bezwzrokowego pisania

Gry są uwielbiane przez dorosłych i dzieci. Dlatego Kapitan Ratatype wymyślił, jak sprawić, by lekcje pisania na klawiaturze były jeszcze ciekawsze i bardziej efektywne: wystarczy włączyć tryb gry.

Lekcje pisania na klawiaturze dla każdego!

Ratatype to świetny program do nauki pisania na klawiaturze zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jak można go nie lubić? Ciekawe lekcje, kolorowe dyplomy, nagrody, rywalizacje… Rywalizacje! Zawody z szybkości pisania mogą być organizowane wśród uczniów w Twojej klasie lub kolegów w biurze.

Jesteś programistą? A może pisarzem, copywriterem lub sekretarką? By może jesteś tłumaczem, nauczycielem, blogerem? A może wciąż uczysz się w liceum lub studiujesz na uniwersytecie? Przecież to nie ma znaczenia! Każdy, kto pracuje przy komputerze, może poprawić swoje umiejętności pisania dzięki Ratatype.

Lekcje pisania bezwzrokowego dla nauczycieli i uczniów

Lekcje pisania bezwzrokowego dla nauczycieli i uczniów

Nauczycieli również zapraszam! Dzięki ćwiczeniom szybkiego pisania Ratatype możesz efektywnie organizować lekcje informatyki. Minimum czynników rozpraszających pomogą dzieciom w utrzymaniu koncentracji, elementy gry i nagrody nie pozwolą się nudzić podczas lekcji pisania na klawiaturze. A dzięki grupom można łatwo śledzić wyniki i postępy uczniów.

Grupy na Ratatype

Wspólna nauka jest bardziej zabawna i ciekawa. Dlatego Ratatype ma wygodne grupy, w których możesz rywalizować ze znajomymi, kolegami z klasy, współpracownikami i kimkolwiek! Możesz zobaczyć, kto ukończył więcej lekcji i kto piszę najszybciej. Wyścigi na klawiaturze to zabawny i ekscytujący sposób na zjednoczenie zespołu i poprawę umiejętności pisania na klawiaturze każdego członka zespołu.

Test klawiatury

Ratatype Keyboard Checker to narzędzie online zaprojektowane do testowania klawiatur, sprawdzania naciśnięć i czasu reakcji klawiszy. Ocenia działanie klawiatury wskazując, które klawisze działają prawidłowo i wykrywa wszelkie opóźnienia po naciśnięciu.

Ratatype dla różnych krajów

Ratatype dla różnych krajów

Ratatype to międzynarodowy program do nauki pisania na klawiaturze online. Dlatego istnieją różne wersje dla różnych krajów: Hiszpania, Francja, Włochy, Brazylia, Niemcy, Ukraina, Polska, Turcja, Holandia jak również i wersja międzynarodowa.

Tysiące użytkowników codziennie doskonalą swoje umiejętności pisania bezwzrokowego dzięki Ratatype. Mam nadzieję, że zostaniesz jednym z nich :)

Częste pytania o Ratatype

 • Witaj, drogi użytkowniku Ratatype!

  Mamy dla Ciebie świetną wiadomość — nowy redesign jest już dostępny na Ratatype! Tak, tak, w końcu to zrobiliśmy.

  Co jest w niej takiego fajnego?

  Przejdźmy więc do tego, co jest takiego ekscytującego w tym nowym wyglądzie. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że jest to świeższy i bardziej nowoczesny wygląd. Zaprojektowaliśmy go z myślą o Tobie, zapewniając, że korzystanie z Ratatype będzie dla Ciebie wygodne.

  Przyspieszmy pracę!

  Rozumiemy, że Twój czas jest cenny. Właśnie dlatego nowy wygląd zapewnia również lepszą szybkość ładowania stron. Oznacza to, że możesz rozpocząć swoją niesamowitą podróż do poprawy umiejętności pisania na klawiaturze jeszcze szybciej!

  Teraz jesteś z nami zawsze i wszędzie!

  A oto jeszcze jedna ekscytująca aktualizacja: zapewniamy pełne wsparcie dla wszystkich rodzajów urządzeń. Tak, dobrze przeczytałeś — nie tylko na komputerach! Teraz możesz korzystać z Ratatype na swoim ulubionym tablecie, a nawet smartfonie. Nie ma znaczenia, gdzie jesteś — możliwości nauki są zawsze na wyciągnięcie ręki.

  Mamy nadzieję, że docenisz wszystkie zmiany. Wierzymy, że nowy wygląd sprawi, że korzystanie z Ratatype będzie jeszcze bardziej kolorowe i wygodne. Twoja opinia jest dla nas ważna, więc jeśli chcesz podzielić się swoimi wrażeniami ze zmian lub masz jakieś uwagi, napisz do nas na adres [email protected].

  Z troską i entuzjazmem,

  Zespół Ratatype

 • Koniec z ograniczeniami — Ratatype jest dostępny na urządzeniach mobilnych. 

  Zapewniamy pełne wsparcie dla wszystkich rodzajów urządzeń. Tak, dobrze przeczytałeś — nie tylko na komputerach! Teraz możesz korzystać z Ratatype na swoim ulubionym tablecie, a nawet smartfonie. Nie ma znaczenia, gdzie jesteś — możliwości nauki są zawsze na wyciągnięcie ręki.

 • Ratatype nie ma pracy związanej z pisaniem na maszynie.

  Jest to korepetytor maszynopisania, który może pomóc ci nauczyć się dotykać typu, dobre umiejętności pisania na maszynie mogą pomóc ci uzyskać dobrą pracę w innym miejscu.

 • Prawdopodobnie w ustawieniach komputera wybrałeś zły układ klawiatury (musi być zgodny z językiem ćwiczenia).

  Albo na Twoim komputerze zainstalowane są strony z automatycznym tłumaczem lub klawiatura z funkcją przełączania programów, np. Punto Switcher. Jeśli któryś z tych programów jest włączony, wyłącz ten program z funkcją autoprzełączania, aby poprawić działanie tutora.

 • Aby odzyskać hasło, przejdź na stronę przypomnienia o logowaniu i wpisz swój e-mail. Otrzymasz wiadomość e-mail, która pomoże Ci odzyskać hasło.

  Jeśli nie mogę otrzymać listu

  1. Proszę odczekać 15 minut od wysłania. Zazwyczaj listy docierają w ciągu 1-2 minut, ale czasami mogą się opóźnić z nie naszej winy.
  2. Sprawdź swój folder ze spamem. Być może list został tam omyłkowo wysłany.
  3. Upewnij się, że email jest wpisany poprawnie.

  Jeśli próbowałeś wszystkich metod i nic nie pomaga, daj nam znać. Sprawdzimy i postaramy się pomóc.

 • W darmowej wersji Ratatype można sprawdzać szybkość pisania dowolną liczbę razy i wykonać 10 ćwiczeń pisania na klawiaturze na ślepo dziennie. Aby pozbyć się limitów, należy wykupić nieograniczony dostęp do lekcji. 

  Jeśli chcesz, możesz usunąć reklamy za niewielką opłatą lub przekazać darowiznę i wspierać Ratatype.

 • Ratatype test i korepetytor maszynopisania działa poprawnie z:

  • OS Windows od wersji 8 wzwyż;
  • macOS;
  • Chrome OS;
  • Linux.

  A jeśli używasz przeglądarek Chrome, Safari, Firefox lub Edge na jednym z tych systemów operacyjnych wszystko powinno działać.

  Niestety, w przypadku wszystkich innych systemów operacyjnych i przeglądarek nie możemy zagwarantować poprawnej pracy samouczka i testu sprawdzającego umiejętność pisania na klawiaturze.

  Ale możesz czytać przydatne artykuły na Ratatype z dowolnego urządzenia, systemu operacyjnego i przeglądarki.

 • Szkoda, że chcesz usunąć swój profil na Ratatype. Proszę daj nam znać dlaczego, abyśmy mogli to poprawić.

  Możesz usunąć swoje konto na dole strony swojego profilu klikając "DELETE my account".

  Lub możesz przejść do strony usuwania konta już teraz. 

 • Szkoda, że nie możesz używać Ratatype. Chcemy, abyś zaczął używać naszego produktu, więc prosimy o wysłanie listu z następującymi informacjami:

  1. Czy jesteś zarejestrowany na stronie? Jeśli tak, to jakiego maila użyłeś?
  2. Jakiego systemu operacyjnego i przeglądarki używasz?
  3. Z jakiego układu klawiatury korzystasz?
  4. Czy masz problem z przejściem certyfikatu lub ćwiczenia?
  5. Prześlij nam zrzut ekranu przedstawiający Twój problem.

  Sprawdzimy go i postaramy się pomóc jak najszybciej.

 • Ciemny motyw to tryb wizualny, w którym interfejs witryny Ratatype jest wyświetlany w ciemnych kolorach. Głównym celem ciemnego motywu jest zmniejszenie zmęczenia oczu podczas korzystania z witryny przez długi czas i stworzenie bardziej komfortowego środowiska pracy w warunkach słabego oświetlenia.

  Jak włączyć ciemny motyw

  Ciemny motyw jest dostępny tylko dla użytkowników, którzy zakupili Ratatype Plus. Aby włączyć ciemny motyw, wykonaj jedną z poniższych czynności:

  1. Użyj przełącznika w menu witryny w nagłówku.
  2. Przełącz na ciemny motyw za pomocą przełącznika w stopce.
  3. Przejdź do ustawień profilu użytkownika i wybierz odpowiednią opcję.

  Korzyści z ciemnego motywu

  • Zmniejszenie zmęczenia oczu: Ciemny motyw zmniejsza jasność ekranu, co pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu, zwłaszcza w warunkach słabego oświetlenia.
  • Oszczędność energii: Na urządzeniach z ekranami OLED korzystanie z ciemnego motywu może pomóc zmniejszyć zużycie energii i wydłużyć żywotność baterii.
  • Estetyka: Wielu użytkowników preferuje ciemne motywy ze względu na ich stylowy i nowoczesny wygląd.

  Przejdź na Ratatype Plus i w pełni wykorzystaj możliwości Ratatype.